Dopuszczalna dobowa dawka soli, jaką dorosły człowiek może przyjąć, nie powinna przekraczać pięciu gramów. Teoretycznie taka wartość wydaje się dużą i trudno jest ją przekroczyć, jednak w praktyce sól występuje prawie we wszystkim, w związku z czym warto pomyśleć o jej ograniczeniu.

Negatywny wpływ na potencję?

Najważniejszym argumentem przemawiającym za ograniczeniem ilości spożywanej soli jest jej negatywny wpływ na erekcję. Warto więc zacząć czytać etykiety przed spożyciem jedzenia, bo dzięki temu można się szybko dowiedzieć, ile soli dostarczy się organizmowi podczas spożywania danego produktu. Nie od dziś wiadomo, że sól jest przyczyną groźnych chorób, z których najpopularniejszą jest nadciśnienie tętnicze. Prowadzi ono do zaburzenia przepływu krwi w naczyniach krwionośnych, co w przypadku mężczyzn może utrudnić lub nawet uniemożliwić osiągnięcie erekcji. Dodatkowo nadciśnienie uważane jest za jedną z przyczyn udarów i zawałów, więc odpowiedzialny mężczyzna powinien dla własnego dobra jak najszybciej zacząć ograniczać spożycie soli.

Nie rezygnuj z ulubionych potraw!

Nie oznacza to oczywiście, że trzeba rezygnować ze smacznego jedzenia. Wbrew pozorom sól można łatwo zastąpić ziołami lub innymi przyprawami. Warto przetestować różne mieszanki, aby znaleźć taką, która w największym stopniu przypadnie do gustu. Stopniowe ograniczanie soli z pewnością pozytywnie wpłynie na życie seksualne. Jeżeli jednak zależy ci na przyśpieszeniu efektów, sprawdź ofertę preparatu Kamagra, który stosowany jest przez wielu dorosłych mężczyzn. Niezależnie od wieku zgodnie przyznają, że jest to coś, co powinno znaleźć się w apteczce każdego mężczyzny. Wystarczy sięgnąć po jedną tabletkę na około pół godziny przed stosunkiem, a poprawi się jego jakość oraz wydłuży czas, co na pewno zrobi wrażenie na partnerce.