Jedną z częstszych przyczyn problemów z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu jest nieprawidłowa dieta oraz szeroko rozumiany niehigieniczny tryb życia. Wprowadzenie kilku zmian w stylu życia może w istotny sposób pomóc w powrocie do pełnej sprawności seksualnej.

Produkty wspomagające potencję

Coraz większa grupa mężczyzn, także młodych, mierzy się z trudnościami w osiągnięciu potencji. Bardzo często przyczynia się do tego stanu rzeczy niehigieniczny tryb życia. Chodzi przede wszystkim o dietę bogatą w niezdrowe tłuszcze, cukry, pełną fast foodów i produktów wysokoprzetworzonych. Do tego często dochodzi nadużywanie alkoholu i innych używek. Do problemów z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu przyczyniać się może także zbyt mała ilość snu oraz niski poziom regeneracji organizmu. Na szczęście istnieje także wiele produktów, których spożywanie może pomóc w utrzymaniu potencji. Oczywiście chcąc zadbać o pełną sprawność seksualną, trzeba zrezygnować z niehigienicznego trybu życia. Można jednak do diety włączyć także: owoce morza, produkty zbożowe z pełnego ziarna, awokado, ryby, korzeń selera, pietruszki – produkty sprzyjające męskiemu libido i potencji. Warto spożywać sporo owoców takich jak banany, morele, brzoskwinie, granaty. Potencji sprzyja także przyprawianie potraw imbirem czy papryką chili.

Kiedy dieta to za mało

Czasami dieta i zmiana negatywnych nawyków nie przynosi od razu oczekiwanych rezultatów. Na zmiany często trzeba poczekać. Są jednak sposoby, które pozwalają mężczyźnie w bezpieczny sposób przywrócić pełną sprawność seksualną. Mowa przede wszystkim o lekach z grupy inhibitorów fosfodiesterazy piątego typu. Ich substancją czynną jest sildenafil, który przyczynia się do odpowiednio długiego utrzymania rozszerzonych naczyń krwionośnych. To z kolei pozwala na swobodny przepływ krwi do prącia, powstanie wzwodu i jego utrzymanie. Środki z grupy inhibitorów fosfodiesterazy piątego typu to np. Viagra i Kamagra, które aktywują się tylko podczas pobudzenia seksualnego. Pozwalają skutecznie przywrócić utraconą sprawność seksualną.