Problemy z potencją dotykają coraz częściej nie tylko mężczyzn po 60. roku życia. Problem ten pojawia się u mężczyzn młodych, w pełni sił fizycznych. Według badań mierzą się z nim coraz częściej trzydziestolatkowie czy czterdziestolatkowie. 

Przyczyny problemów z potencją u młodych

U osób młodych problemy z potencją wynikają bardzo często z niezdiagnozowanych (ponieważ spora część mężczyzn nie jest nadal gotowa udać się z tym problemem do lekarza) problemów z układem krążenia. Często przyczyną jest zbyt wysokie ciśnienie lub rozwijająca się dopiero miażdżyca. Do problemów z utrzymaniem wzwodu przyczyniać się może także cukrzyca. Wszystkie te choroby i dolegliwości związane są w ogromnej mierze z prowadzeniem niehigienicznego stylu życia (dieta, używki, brak snu, stres). Wszystkie one przyczyniają się także do negatywnych zmian w stanie naczyń krwionośnych. W takim przypadku naczynia się zwężają, do penisa nie może więc napłynąć odpowiednia ilość krwi, a to z kolei uniemożliwia powstanie wzwodu. Oczywiście nie bez znaczenia są czynniki psychogenne. Do tego dochodzą także zaburzenia hormonalne, a także inne problemy zdrowotne, które wymagają bardziej szczegółowej diagnostyki.

Jak wspomóc potencję?

W trosce o przywrócenie i utrzymanie pełnej sprawności seksualnej trzeba przede wszystkim przeanalizować prowadzony styl życia. Przede wszystkim warto przyjrzeć się swojej diecie, postawić na dobre, pełnowartościowe produkty, unikać zbyt dużej ilości cukrów, niezdrowych tłuszczów, produktów zwiększających poziom cholesterolu. Można do diety włączyć także produkty sprzyjające potencji, czyli m.in.: ryby, awokado, owoce morza, imbir, chili. Koniecznie trzeba ograniczyć lub zupełnie zrezygnować z używek, zarówno papierosów jak i alkoholu. Trzeba się wysypiać i odpowiednio regenerować. Można także sięgnąć po leki z grupy inhibitorów fosfodiesterazy piątego typu z substancją czynną – sildenafil. Na tej substancji oparta jest Viagra i Kamagra, czyli bezpieczne leki, które umożliwiają swobodny przepływ krwi do prącia, a przez to powstanie wzwodu i jego utrzymanie.